محصولات مهندسی

هر یاتاقان ژورنال تیلتنگ پد (شعاعی) نه تنها نیروهای مورد نیاز وارده بر یاتاقان را تحمل می‌کندبلکه عملکرد استاتیکی و دینامیکی بهینه را نیز فراهم می‌کند.

قوس پد، آفست تکیه‌گاه، لقی یاتاقان، طول یاتاقان و پیش بار هر کدام باید به دقت در نظر گرفته شود زیرا این پارامترها می‌توانند بر توان اتلافی، دما و عملکرد دینامیکی اثرگذار باشند.

طراحی یاتاقان

یاتاقان‌های ژورنال تیلتینگ پد معمولا دارای 4 یا 5 پد هستند. نوع تکیه گاه بر اساس الزامات مورد نیاز برای تکیه گاه، سفتی، سهولت شیب دار شدن تکیه گاه در یک جهت یا کلیه جهات و نیاز صنعت انتخاب می‌شود. انواع تکیه گاه شامل تماس نقطه‌ای، تماس خطی و توپ و حفره (تماس سطحی) می‌باشد.

روانکاری و نشت‌بند

روغن‌کاری مستقیم توان اتلافی و جریان روغن را به حداقل می‌رساند در حالیکه دمای پد را پایین نگه می‌دارد. جریان روغن بوسیله نازل بین هر پد با روغن موجود در انتهای یاتاقان کنترل می‌شود.

اگرچه که سیستم شرح داده شده در بالا برای یاتاقان ایده‌ال است  اما موقعیت ماشین که یاتاقان در آن نصب شده است نیاز به محدود کردن جریان انتهایی در یک یا هر دو طرف دارد.

نشت‌بندهای فاقد وسیله اتصال (شناور) جریان را در امتداد شفت به حداقل می‌رسانند. اگر دو نشت‌بند شناور استفاده شود جریان اصلی از طریق یک خروجی به انتهای یاتاقان هدایت می‌شود.

اگرچه لبه صفحات انتهایی اثر کمتری نشت‌بندهای شناور دارند اما کنترل نشت انتهایی را بر عهده دارند.

متریال

پدهای استاندارد از استیل بک با پوشش بابیت تشکیل شده‌اند.

از مزایای یاتاقان‎های ژورنال تیلتینگ پد می‌توان به مورد زیر اشاره کرد:

  • پایداری هیدرودینامیکی در سرعت‌های بالاتر
  • تطبیق دادن در شرایط مختلف
  • حساسیت کمتر به جهت نیرو یا نامیزانی شفت
  • روانکاری بهینه به منظور توان اتلافی کمتر و دمای کمتر پد
  • امکان طراحی متراکم یاتاقان تراست و ژورنال
  • استفاده از مواد پیشرفته در دسترس برای مقاومت در سرعت‌های بالا، نیروها و دماهای کاری بالا و همچنین الزامات روانکاری خاص

یاتاقان‌های تراست تیلتینگ پد

محصولات مجموعه صافات انرژی شامل یاتاقان‌های تیلتینگ پد با عملکرد بالا است که برای ارائه محصول با قابلیت اطمینان و افزایش کارایی دستگاه طراحی شده است.

مشاهده محصولات