یاتاقان‌های مهندسی

محصولات شرکت صافات انرژی برای استفاده در تجهیزات مورد نیاز ماشین الات طراحی می‌شود. مهندسان متخصص این مجموعه مواد یاتاقان و طراحی مکانیکی را به منظور دستیابی به عملکرد مطلوب و عمر طولانی یاتاقان به دقت انتخاب می‌کنند. این انتخاب برای مصارف کاربردی مهم مانند مبرد و فشرده سازی هوا، توربوشارژرها و انتقال نیرو حائز اهمیت است.

عوامل موثر بر انتخاب مواد شامل نیرو، سرعت، دمای کاری، الزامات عایق کاری، نوع روانساز و لقی آن می‌باشد. بسته به الزامات گزینه‌های مواد بابیت و برنز است.

برای طراحی مکانیکی، مهندسان یاتاقان را با اندازه مناسب و درست برای تحمل نیروهای مورد نیاز و حداقل کردن توان اتلافی طراحی می‌کنند. علاوه بر این، تیم طراحی این مجموعه ویژگی‌هایی را برای تنظیم مشخصه‌های دینامیکی یاتاقان و کنترل عملکرد دینامیکی تجهیزات تا جاییکه یاتاقان لرزش‌ها را محدود کند لحاظ می‌کنند.

یاتاقان‌های ژورنال

یاتاقان‌های ژورنال پروفایل ثابت و تیلت پد شرکت صافات انرژی برای شرایط عملکردی خاص طراحی و تولید می‌شود. ویژگی‌های تخصصی مانند روغنکاری مستقیم یاتاقان‌ها برای انتقال نیروهای شعاعی با حداقل توان اتلافی و مشخصه‌های دینامیکی بهینه طراحی شده است. ترکیب یاتاقان‌های ژورنال / تراست برای کاربردهایی با فضای محدود قابل دسترس است.

مشاهده محصولات

یاتاقان‌های تراست

مجموعه صافات انرژی یاتاقان‌های تراست پروفایل ثابت را برای کاربرد در نیروهای کم و یاتاقان‌های تیلتینگ پد را برای شرایط کارکرد با توجه به درخواست ارائه می‌دهد. تیلت پدها به صورت غیر تنظیم یا خود تنظیم با روغنکاری مستقیم یا غوطه‌ور برای رفع الزامات توربو ماشین‌ها طراحی می‌شوند.

مشاهده محصولات

تفاوت یاتاقان‌های فیلم سیال و یاتاقان‌های غلتشی

تفاوت اساسی بین یاتاقان‌های فیلم سیال و یاتاقان‌های غلتشی عمر مورد انتظار از یاتاقان‌ها است. یاتاقان‌های غلتشی معمولا دارای یک عمر پیش بینی شده بر اساس شرایط عملکردی هستند. با طراحی و نگهداری درست یاتاقان‌های فیلم سیال، این نوع یاتاقان‌ها می‌توانند ده‌ها سال کار کنند.